У разі ДТП більшість водіїв звертаються до страхових компаній, щоб відшкодувати збитки. Проте такі компанії мають законні підстави, згідно з якими вони можуть уникнути регламентної виплати.
Про це розповіли експерти МТСБУ.
У ст. 37 ЗУ "Про ОСЦПВВНТЗ" містяться законні підстави для відмови у здійсненні страхового відшкодування страховими компаніями. Тому водії можуть бути неприємно вражені у разі ДТП.
У яких випадках страхова компанія може відмовити у відшкодуванні збитків учасникам ДТП:
- якщо водій навмисно спровокував страховий випадок (не поширюється на осіб, дії яких пов'язані з виконанням цивільного чи службового обов'язку);
- якщо водій навмисно спровокував злочин, який спричинив страховий випадок;
- якщо страхова компанія не має можливості встановити факт ДТП, причини, обставини її настання або розмір завданих збитків;
- якщо водій не подав заяву про страхове відшкодування протягом одного року з моменту ДТП, якщо шкода була завдана майну (якщо шкода була завдана здоров'ю або життю потерпілого, цей термін збільшується до трьох років).
Також страхова компанія може відмовити у здійсненні відшкодування у разі невизнання майнових вимог заявника. У МТСБУ закликали водіїв уважніше вивчати угоди, які вони підписують зі своїми страховими компаніями.
В Україні збільшиться кількість камер фіксації порушень правил дорожнього руху
В Україні з'явиться кілька сотень нових камер автоматичної фіксації порушень ПДР. Метою є зниження ризику виникнення ДТП.
Начальник Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький поділився, що рівень ДТП у місцях, де встановили камери, знизився втричі. Тому таких комплексів побільшає на небезпечних ділянках доріг.
Камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху з'являться:
- у Києві та області;
- у Миколаєві та області;
- у Борисполі;
- у Кривому Розі;
- у Полтаві та області;
- у Чернігові та області;
- у Вінницькій області;
- у Волинській області;
- у Житомирській області;
- у Закарпатській області;
- в Івано-Франківській області;
- у Львові та області;
- в Одесі.
Камери фіксуватимуть перевищення швидкості, проїзд на червоний сигнал світлофора, ДТП, використання телефону за кермом та інші порушення правил дорожнього руху. Їхня кількість в Україні перевищить 260 одиниць.
Раніше ми писали, що ТЦК можуть отримати доступ до даних посвідчень водіїв. Також ми повідомляли, що в Україні іспит на права доведеться здавати по-новому.