Послуга міжнародної доставки українського посвідчення водія з'явилася ще у п'яти країнах світу. З 19 січня українці можуть отримати документ у Болгарії, Франції, Нідерландах, Туреччині та Австрії.
Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко у своєму Telegram-каналі.
Українці за кордоном можуть замовити міжнародну доставку посвідчення водія. З 19 січня послуга доступна у 17 країнах Європи.
"За майже 3 місяці від введення сервісу ми отримали вже близько 3 тисяч заявок на виготовлення посвідчень водія. Найбільший попит у Польщі", – поділився Клименко.
Терміни доставки посвідчень водія в інші країни становлять близько 15 днів. За словами міністра внутрішніх справ, це одна із найпопулярніших сервісних послуг МВС за кордоном.
Відомство працює над розширенням списку країн, в яких стане доступна міжнародна доставка посвідчень водія. Вже зараз послуга доступна:
- в Польщі;
- в Німеччині;
- в Угорщині;
- в Молдові;
- у Словаччині;
- у Румунії;
- в Іспанії;
- в Литві;
- в Латвії;
- В Естонії;
- в Чехії;
- в Італії;
- в Болгарії;
- у Франції;
- у Нідерландах;
- в Туреччині;
- в Австрії.
При замовленні міжнародної доставки посвідчення водія необхідно заплатити близько 515 грн за бланк та адміністративну послугу. Логістичні витрати поштовим перевізником за кордон становитимуть 960 грн.
У яких випадках страхова компанія може відмовити у відшкодуванні збитків при ДТП
Страхові компанії мають законні підстави, згідно з якими вони можуть уникнути регламентної виплати постраждалим у разі ДТП. Експерти розповіли, у яких випадках це може статися.
У яких випадках страхова компанія може відмовити у відшкодуванні збитків учасникам ДТП:
- якщо водій навмисне спровокував страховий випадок (не поширюється на осіб, дії яких пов'язані з виконанням цивільного чи службового обов'язку);
- якщо водій навмисне спровокував злочин, який спричинив страховий випадок;
- якщо страхова компанія не має можливості встановити факт ДТП, причини, обставини його настання або розмір завданих збитків;
- якщо водій не подав заяву про страхове відшкодування протягом одного року з моменту ДТП, якщо шкода була завдана майну (якщо шкода була завдана здоров'ю або життю потерпілого, цей термін збільшується до трьох років).
Страхова компанія може відмовити у здійсненні відшкодування у разі невизнання майнових вимог заявника. Водіям варто уважніше вивчати угоди, які вони підписують зі своїми страховими компаніями.
Раніше ми писали, що в Україні збільшиться кількість камер фіксації порушень ПДР. Також ми повідомляли, що в Україні збільшилась кількість смертельних ДТП.