Головна Новини ПДР Огляди Електрокари АЗС

Новорічний настрій водіїв: що загрожує за гірлянди на вашому авто

Слід пам'ятати, що у більшості випадків не можна встановлювати будь-які додаткові освітлювальні прилади на машину

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть заплатити чималі гроші за штраф

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Перед різдвяними та новорічними святами українці намагаються прикрасити свою оселю. Однак дехто йде далі та намагається прикрасити досить яскраво навіть свій автомобіль. Та не всі водії знають, що іноді це вважається порушенням, за яке навіть можна заплатити штраф.

Сайт Pro Гроші розповідає, чи можна в Україні прикрашати авто електричною гірляндою.

Згідно з Правилами дорожнього руху України, встановлення додаткових освітлювальних приладів на автомобіль може бути дозволено, проте є деякі обмеження та правила, які слід дотримуватися.

Основні вимоги до додаткових освітлювальних приладів:

  • Вони не повинні викликати затемнення та приховування робочих світлових приладів автомобіля (фар, ліхтарів, габаритних ліхтарів тощо).

  • Необхідно дотримуватися встановлення приладів відповідно до технічних вимог інструкції, а саме, щоб вони не перешкоджали роботі основних фар або не робили транспортний засіб менш видимим для інших учасників дорожнього руху.

  • Встановлення додаткових світлових приладів не повинно порушувати загальних принципів безпеки дорожнього руху, особливо в умовах обмеженої видимості або вночі.

Також слід пам'ятати, що перед встановленням будь-яких додаткових освітлювальних приладів на автомобіль, рекомендується отримати консультацію від фахівця або авторизованого сервісу для дотримання правил та уникнення можливих проблем з правоохоронними органами.

Ба більше, у Правилах дорожнього руху також зазначено, що за порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв можна отримати штраф. Ви заплатите 8 500 гривень. Також всі спеціально світлові або звукові сигнальні пристрої у вас конфіскують.

Що робити, якщо заправили автівку неякісним бензином

Якщо сталося так, що на АЗС водію продали неякісне пальне, тоді потрібно:

  • зафіксувати проблему;

  • зберегти чек;

  • звернутися до Держпродспоживслужби;

  • вимагати відшкодування грошей;

  • надати розголосу даній ситуації. Найефективніший для цього спосіб — опублікувати інформацію в одній із соціальних мереж.

Дотримуючись цих порад, можна врятувати автомобіль від серйозних проблем.

Чи "вибухнуть" ціни на пальне

Раніше у коментарі сайту Pro Гроші Олександр Сіренко вже розповідав, що в цей період великого попиту на сировину не буде. Адже для генераторів, якими люди скоріш за все будуть користуватися в опалювальний період, потрібно небагато пального. Наприклад, на 5 генераторів ви використаєте пального, як на одну автівку.

Якщо вас зацікавила дана тема, то більше читайте за посиланням.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що водіям не доведеться платити за порушення ПДР і розповідав, що може врятувати від штрафу. Також ми повідомляли, які дорожні знаки можна ігнорувати водіям.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.