UA RU

Незаконні штрафи для водіїв: за яке "порушення" не можуть карати в Україні

Розповідаємо, чому водіям важливо невідкладно оскаржувати певні постанови про вчинення правопорушення

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Деяких водіїв можуть протиправно штрафувати

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні водії можуть отримати серйозні покарання за порушення Правил дорожнього руху. Наприклад, власників транспортного засобу, що має тріщину на лобовому склі, можуть оштрафувати та навіть позбавити права керування авто, однак такі дії зовсім не відповідають вимогам закону.

Про це йдеться на сайті юридичної компанії "Дорожній адвокат".

Якщо водії керують автомобілем з тріщиною на лобовому склі, їм можуть винести постанову про накладення штрафу у розмірі 340 гривень згідно зі ст. 121 Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Дана стаття передбачає керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється. А при повторному порушенні протягом року водія можуть позбавити права керування на строк від 3 до 6 місяців.

"Такі постанови не відповідають вимогам закону. Виходячи з диспозиції ч. 1 ст. 121 КУпАП виключена можливість притягнення водія до адміністративної відповідальності за наявність тріщини скла", – йдеться на юридичному порталі.

Оскарження штрафу за тріщину на лобовому склі

Якщо власникам такого транспортного засобу виписали відповідну постанову, яка передбачає сплату штрафу, то його необхідно оскаржити протягом 10 днів з дня її отримання. Адже, якщо водій погодиться із вчиненим правопорушенням, то при повторній зупинці його можуть позбавити права керування.

Оскільки вищезазначені постанови є протиправними, вони підлягають скасуванню у встановленому законом порядку.

Які ще штрафи можуть отримати водії

Згідно з українським законодавством, водії можуть отримати значні штрафи за порушення таких Правил дорожнього руху:

У разі повторного вчинення останнього порушення розмір штрафу складатиме вже 40 800 гривень та водія позбавлять права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років.

Раніше ми розповідали, які речі мають бути в кожного водія взимку. Також ми писали, які найдивніші правила дорожнього руху існують у світі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі