Водіям завжди важливо дотримуватися Правил дорожнього руху, оскільки за порушення можна отримати суттєві штрафи. В деяких випадках суми штрафів можуть становити понад 20 000 гривень.
Перелік порушень Правил дорожнього руху та покарання за них зазначено у Кодексі України про адміністративні правопорушення.
Максимальні штрафи для водіїв
У випадку, якщо особа керує транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачений штраф у розмірі 17 000 гривень, а також позбавлення права керування авто строком на 1 рік.
Таке ж покарання застосовується й для водіїв, які передають керування транспортним засобом особам у стані такого сп'яніння, а також для водіїв, які відмовляються від проходження огляду на стан сп'яніння.
У разі повторного вчинення будь-якого з вищезазначених порушень сума штрафу становитиме:
- повторне порушення протягом року – штраф у розмірі 34 000 гривень (або адміністративний арешт терміном 10 діб) та позбавлення права керування транспортними засобами на 3 роки;
- якщо порушення було здійснено двічі протягом року – штраф складатиме 51 000 гривень (або адміністративний арешт терміном 15 діб) та конфіскація транспортного засобу.
Також значні штрафи водії можуть отримати за вчинення таких порушень Правил дорожнього руху:
- вживання водієм після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі, або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліціянта, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану сп'яніння, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду – штраф у розмірі 34 000 гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на 3 роки;
- керування транспортним засобом особою, яку позбавлено права керування – штраф становитиме 20 400 гривень;
- у разі повторного вчинення попереднього порушення розмір штрафу складатиме 40 800 гривень та позбавлення права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років.
Чи можна прикрашати авто гірляндою
Правила дорожнього руху в Україні не забороняють встановлювати на транспортний засіб додаткові освітлювальні прилади. Однак, у такому випадку водіям потрібно дотримуватися певних правил та обмежень.
Зокрема, освітлювальні прилади не повинні викликати затемнення та приховування робочих світлових приладів автомобіля (фар, ліхтарів, габаритних ліхтарів тощо).
Раніше ми розповідали, які речі мають бути в кожного водія взимку. Також ми писали, які найдивніші правила дорожнього руху існують у світі.