В Україні планують розправитися з "бодягою" на заправках: до яких змін готуватися
Важливо, що це питання додаткового контролю над паливним ринком виникало протягом тривалого часу
В Україні може змінитися ситуація з пальним
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні продовжують роботу, яка спрямована на боротьбу з нелегальним обігом пального та контроль за його якістю. Зокрема, планується кілька важливих кроків, які мають повністю змінити всю ситуацію на ринку.
У Верховній Раді вже підтримали законопроєкт №10215, запевняє нардеп Ярослав Железняк.
Це питання додаткового контролю над паливним ринком виникало протягом тривалого часу. У рамках роботи ТСК з нелегального обігу палива, в профільному комітеті обіцяли внести зміни до законодавства. У створенні проєкту брали участь експерти з податкової сфери, Міністерства фінансів та бізнес-асоціацій.
"Як правило, таке "некондиційне" паливо вводиться в обіг не як моторне пальне, а як різноманітні розчинники або суміші вуглеводнів. Серед суб'єктів, що переробляють газовий конденсат, також широко поширена практика здійснення фіктивних угод. Нерідко ця сировина переробляється в неякісний бензин, який надалі продається "за готівку", а товарні залишки начебто продаються підприємствам реального сектору економіки, які звітують про використання газового конденсату як пальне для котлів та печей. З цих обсягів не сплачується акцизний податок та ПДВ", – зазначено у документі.
Зокрема, планується:
Включення нафти та газового конденсату до списку підакцизних товарів із нульовою ставкою акцизу.
Розширення переліку розчинників, що входять до категорії підакцизних товарів, та використання векселів для них.
Удосконалення системи контролю за переміщенням палива.
Як зрозуміти, що на АЗС неякісний бензин
Про кепську якість пального може свідчити брудно-руда плівка на поверхні. Також ви це помітите завдяки воді, яка у сировині або ж нетипового, або дуже неприємного запаху.
До того ж через неякісний бензин можуть розпочатися проблеми з автівкою. Тому після заправки на АЗС варто звернути увагу на наступні ознаки:
чи складно завести автомобіль;
чи є шипіння, посвистування та інші нетипові звуки (поганий бензин не згоряє рівномірно, а тому двигун починає видавати незвичні звуки);
як часто глухне двигун (якщо бензин забруднений чужорідними речовинами, включно зі звичайним брудом або водою, двигун може спонтанно затихнути, оскільки паливо не згоряє належним чином);
чи збільшилася витрата палива.
Що робити, якщо заправили автівку неякісним бензином
Якщо сталося так, що на АЗС водію продали неякісне пальне, тоді потрібно:
зафіксувати проблему;
зберегти чек;
звернутися до Держпродспоживслужби;
вимагати відшкодування грошей;
надати розголосу даній ситуації. Найефективніший для цього спосіб — опублікувати інформацію в одній із соціальних мереж.
Дотримуючись цих порад, можна врятувати автомобіль від серйозних проблем.
Раніше ми вже писали, який насправді термін придатності у бензину. Також ми розповідали про топ-5 бюджетних авто, які можуть сподобатися українцям.
Сподобалась стаття?