Головна Новини ПДР Огляди Електрокари АЗС

Здешевлення пішло у минуле? Скільки коштує пальне 16 лютого

В країні найпопулярнішими видами пального є бензин і дизель, адже саме їх обирають найчастіше

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

На АЗС нові ціни

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

Ціни на пальне в Україні оновились у пʼятницю, 16 лютого. Вартість сировини останнім часом дешевшала, однак за цю добу ціни полізли вгору.

Про це свідчать дані Консалтингової групи А-95.

В Україні 16 лютого АЗС оновили вартість пального і тепер середні ціни наступні:

 • бензин А-95 преміум – 54,39 грн/л (+0,018%);

 • бензин А-95 – 51,03 грн/л (+0,020%);

 • бензин А-92 – 47,79 грн/л (+0,021%);

 • дизельне пальне – 51,26 грн/л (+0,059%);

 • автомобільний газ – 26,75 грн/л (+0,187%).

Інформація у списку вказана без даних із тимчасово окупованих територій, а саме в Криму, Севастополі та окремих частинах Донбасу. Все тому, що інформація про пальне там наразі невідома.

Яке пальне найпопулярніше в Україні

В Україні найпопулярнішими видами палива є бензин і дизельне пальне. Ось докладніше про кожен з них:

 • Бензин (A-95, A-92) використовується для живлення бензинових двигунів у легкових автомобілях, мотоциклах, скутерах та інших транспортних засобах.

Найпопулярнішими видами бензину в Україні є А-95 та А-92. Бензин має більше попиту серед власників легкових автомобілів. А також він більш популярним через те, що він має більш високий октановий рівень, що дозволяє автомобілям працювати більш ефективно та з меншими викидами.

 • Дизельне пальне використовується в дизельних двигунах, які переважно встановлюються на вантажних автомобілях, автобусах, сільськогосподарській техніці та інших великих транспортних засобах.

Дизельні автомобілі мають більш економічне споживання палива порівняно з бензиновими, що робить їх більш популярними серед власників вантажних автомобілів та тих, хто подорожує на довгі відстані.

Обидва типи пального легко доступні на заправних станціях по всій Україні та мають відповідні стандарти якості, які контролюються відповідними органами.

Як правильно зберігати бензин

Неправильне зберігання може призвести до втрати якості палива та створення потенційно небезпечних ситуацій. Ось декілька порад щодо цього:

 • Використовуйте контейнери, які призначені для зберігання палива. Контейнер повинен бути виготовлений із відповідного матеріалу, наприклад, металу або пластику, що витримує вплив бензину.

 • Переконайтеся, що контейнер для бензину має герметичну кришку, яка добре закривається. Це допоможе уникнути випарування та збереже якість палива.

 • Бензин слід зберігати в прохолодному місці, подалі від прямих сонячних променів та джерел тепла. Таке зберігання допоможе уникнути підвищення температури та випаровування палива.

 • Контейнер із бензином слід зберігати подалі від будь-яких джерел відкритого вогню або потенційних джерел запалення.

 • Зберігайте бензин у добре провітрюваному місці, оскільки паливо може виділяти пари, які можуть бути небезпечними у закритих приміщеннях.

Дотримання цих простих правил допоможе забезпечити безпечне та ефективне зберігання бензину. Також важливо дотримуватися будь-яких місцевих чи національних правил та нормативів, що стосуються зберігання палива.

Раніше ми писали, як зміниться вартість пального в лютому. Також ми повідомляли, що в Україні оновили вимоги до пального.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.