В Україні оператори перерахували ціни на пальне. Протягом доби оновилась вартість бензину, дизельного пального та автомобільного газу. Така тенденція тримається вже кілька місяців.
Про це свідчать дані Консалтингової групи А-95.
Здешевшало все пальне без виключення, однак найбільше впала ціна на бензин А-92. В Україні 24 січня середня вартість різних видів сировини наступна:
бензин А-95 преміум – 54,27 грн/л (-0,092%);
бензин А-95 – 50,90 грн/л (-0,118%);
бензин А-92 – 47,25 грн/л (-0,148%);
дизельне пальне – 50, 96 грн/л (-0,059%);
автомобільний газ – 27,71 грн/л (-0,114%).
Важливо, що інформація вказана без урахування тимчасово окупованих українських територій, адже наразі там ситуація з сировиною невідома. Йдеться про Крим, Севастополь та окремі частини Донбасу.
Від чого залежить якість пального
Тут варто враховувати одразу кілька факторів:
Рівень очищення. Чим вищий ступінь очищення пального від домішок і забруднень, тим вища якість пального. Це може бути досягнуто під час виробництва та транспортування.
Вміст сірки. Пальне з низьким вмістом сірки сприяє зменшенню викидів і покращує екологічні характеристики. Сірка також може впливати на роботу автомобільного двигуна.
Октанове число (для бензину). Вище октанове число вказує на кращу стійкість пального до самозаймання, що важливо для ефективності роботи бензинових двигунів.
Цетанове число (для дизельного пального). Вище цетанове число вказує на легше запалювання і кращу ефективність дизельних двигунів.
Стандарти якості. Дотримання встановлених стандартів та регуляцій, таких як Євро-стандарти для пального, гарантує високу якість і відповідність екологічним вимогам.
Ці чинники взаємодіють, визначаючи загальну якість пального та його вплив на роботу транспортних засобів і навколишнє середовище.
Як часто можуть змінюватися ціни на дану сировину
Ціни на пальне в Україні можуть змінюватися регулярно, і частота змін залежить від кількох факторів:
- світові ціни на нафту;
курс валют;
сезонні фактори, наприклад, зазвичай влітку ціни на бензин можуть бути вищими через збільшений попит під час поїздок та відпусток, а от восени все навпаки;
податки та акцизи. Зміни в податках та акцизах на пальне, встановлені урядом, також можуть впливати на його ціни.
Враховуючи ці фактори, ціни на пальне в Україні можуть змінюватися кілька разів на місяць або навіть кожного дня, як відбувається сьогодні. Здебільшого все залежить від обставин на ринку.
Раніше ми повідомляли, що як знизити витрату пального автомобіля під час подорожі. Також ми писали, на яких АЗС заправляють неякісним "зимовим" дизелем.