Ціни на бензин заграли по-новому: що відбувається на АЗС 21 грудня
Експерт запевняє, що автомобільний газ та бензин може подешевшати ще більше
В Україні оновились ціни на пальне
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні чималу кількість часу з повномасштабного вторгнення ціни на пальне постійно змінювалися. Здебільшого вони лише росли й досить рідко падали. Однак протягом останнього місяця ситуація змінилась. І вартість сировини продовжує дешевшати.
Про це свідчать дані Консалтингової групи А-95.
У списку, який буде вказано нижче, всі ціни вказані, як середні по всій Україні. Станом на 21 грудня вартість різних видів пального в Україні становить:
бензин А-95 преміум – 54,90 грн/л (-0,291%);
бензин А-95 – 51,93 грн/л (-0,211%);
бензин А-92 – 49,16 грн/л (-0,223%);
дизельне пальне – 52,11 грн/л (-0,192%);
автомобільний газ – 31,43 грн/л (-1,658%).
Також важливо розуміти, що дані вказані без урахування тимчасово окупованих територій. Ціни невідомі в кількох регіонах, а саме Криму, Севастополі та частині Донбасу.
Від чого залежить вартість пального
Ціноутворення пального залежить від різноманітних факторів, які включають, але не обмежуються:
Ціни на нафту. Оскільки бензин та дизельне паливо виробляються з нафти, ціни на цю сировину мають величезний вплив на вартість пального. Зміни цін на світових нафтових ринках можуть призвести до зростання або зменшення вартості пального.
Податки та акцизи. У багатьох країнах уряд встановлює податки та акцизи на пальне, які впливають на його кінцеву ціну. Чим вищий податок, тим вища вартість пального для споживача.
Попит та пропозиція. Зміни у попиті на пальне, викликані економічними факторами, такими як зростання економічної активності або вплив погодних умов на сільське господарство, можуть призвести до коливань цін.
Курси валют. Ціни на пальне можуть коливатися залежно від валютного курсу. Якщо валюта країни, яка імпортує пальне, втрачає вартість в порівнянні з іншими валютами, це може підвищити ціни на імпортне паливо.
Геополітичні фактори. Конфлікти у виробництві нафти, санкції нафтових експортерів, а також зміни політики країн-експортерів можуть також впливати на ціни на нафтопродукти.
Отже, ціноутворення пального – це складний процес, що визначається різними економічними, політичними та географічними чинниками, що взаємодіють у світовому ринку енергоресурсів.
Наприклад, раніше ми вже писали про те, що в Україні може відбутися зниження цін на пальне вже до кінця 2023 року. Про це повідомив Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. Автогаз може подешевшати до 30 грн за літр, а бензин коштуватиме менше ніж 50 грн/літр. Більше – тут.
Раніше ми вже писали, який насправді термін придатності у бензину. Також ми розповідали про топ-5 бюджетних авто, які можуть сподобатися українцям.
Сподобалась стаття?