Не витримують морози: на яких АЗС заправляють неякісним "зимовим" дизелем
Експерти вивчили 14 зразків дизельного пального від найбільших українських мереж АЗС
Дизельне пальне поганої якості може пошкодити двигун авто
Фото: Pixabay. Колаж: Pro Гроші
Експерти вивчили "зимове" дизельне пальне, яке пропонують найбільші мережі АЗС в Україні. Результат дослідження виявився неоднозначним.
Про це розповіли в Інституті споживчих експертиз.
Дизельне пальне втрачає свою плинність за низьких температур. Саме тому взимку слід заправлятися спеціальним пальним. Інакше фільтри можуть пошкодитися.
Для дослідження експерти використали 14 зразків стандартного дизельного пального від різних мереж АЗС. Їх порівняли із преміальним дизелем "Арктика", який має низьку температуру замерзання.
Усі зразки перевіряли у лабораторії на відповідність нормам ДСТУ. Дослідники вивчили такі параметри:
- гранична температура фільтрації палива;
- температура спалаху в закритому тиглі;
- рівень вмісту сірки.
Для наочності експерти позначили результати трьома зонами: зеленою, синьою та червоною. До першої зони потрапило пальне, яке відповідає всім нормам, а до другої – зразки з деякими проблемами з якістю. Паливом з червоної зони не рекомендується заправляти свій автомобіль.
Порівняння дизельного пального Євро
Зелена зона:
- WOG
- AMIC
- OKKO
- KLO
- PRIME
- ZOG
- PARALLEL
- СHIPO
- UPG
Синя зона:
- ФАКТОР
- SHELL
- УКРНАФТА
Червона зона:
- U.GO
- БРСМ-НАФТА
- ANP
- MARSHALL
- LUXWEN
- ДНІПРО-НАФТА
- BILL OIL
- ЕНЕРГО-ЕКСПОРТ
- ПАТРІОТ
Порівняння преміального дизельного пального
Зелена зона:
- WOG (MUSTANG+)
- KLO (VENTUS DIESEL)
- OKKO (PULLS DIESEL)
Червона зона:
- БРСМ-нафта EURO +
- SHELL V-Power
Експерти наголосили, що використання неякісного дизеля може серйозно пошкодити двигун автомобіля. Тому слід заправлятися лише якісним пальним.
Як зберегти запас ходу електромобіля та не зіпсувати батарею
У багатьох автомобілістів залишається багато питань щодо експлуатації електромобілів. Експерти поділилися порадами, які допоможуть довше зберегти місткість акумуляторної батареї.
При оптимальній експлуатації акумуляторна батарея електрокара повинна втратити трохи більше ніж 30% своєї місткості після 320 000 км пробігу. Заміна акумуляторної батареї коштує недешево.
Як довше зберегти місткість акумулятора?
Для збереження ефективності акумуляторної батареї потрібно заряджати її не більше ніж до 80%. При цьому рівень заряду не повинен падати менше ніж до 20%.
Сучасні електрокари дозволяють запрограмувати графік заряджання. Можна заборонити поповнення запасу акумулятора при заряді понад 80%.
Раніше ми писали, що в Україні надійшов у продаж кросовер Lexus із витратою пального 1,3 літра на 100 км. Також ми повідомляли, які документи потрібні українцям для виїзду за кордон на авто.
Сподобалась стаття?